K & N - AIR FILTER YZF R6 - 10111043
104,99incl. VAT
104,99incl. VAT

104,99incl. VAT
| Type | OE Replacement |
|---|---|
| Width Imperial | 7.64" |
| Length Metric | 271.00 mm |
| Length Imperial | 10.67" |
| Filter Shape | Panel |
| Filter Height | 38,00 mm (1,50") |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Filter Height Metric | 38.00 mm |
| Width Metric | 194.00 mm |
| Width | 194,00 mm (7,64") |
| Length | 271,00 mm (10,67") |
|---|---|
| Brand | K & N |
| Units | Each |
| Base Color | Red |
| Color/Finish | Black , Red |
| Product Name | Air Filter |
| Filter Media Material | Cotton Gauze |
| Model | High-Flow |
| Features | Washable |
| Filter Height Imperial | 1.50" |
