K & N - FILTER AIR SUZ GSXR1000 - 10110516
104,99incl. VAT
104,99incl. VAT

104,99incl. VAT
| Type | OE Replacement |
|---|---|
| Width Imperial | 6.75" |
| Length Metric | 279.00 mm |
| Length Imperial | 11.00" |
| Filter Shape | Panel |
| Filter Height | 33,00 mm (1,313") |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Filter Height Metric | 33.00 mm |
| Width Metric | 171.00 mm |
| Width | 171,00 mm (6,75") |
| Length | 279,00 mm (11,00") |
|---|---|
| Brand | K & N |
| Units | Each |
| Base Color | Red |
| Color/Finish | Black , Red |
| Product Name | Air Filter |
| Filter Media Material | Cotton Gauze |
| Model | High-Flow |
| Features | Washable |
| Filter Height Imperial | 1.313" |
