K & N - FILTER AIR TRIUMPH - 10110890
83,99incl. VAT
83,99incl. VAT

83,99incl. VAT
| Type | OE Replacement |
|---|---|
| Width Imperial | 10.75" |
| Length Metric | 197.00 mm |
| Length Imperial | 7.75" |
| Filter Shape | Panel |
| Filter Height | 19,00 mm (0,75") |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Filter Height Metric | 19.00 mm |
| Width Metric | 273.00 mm |
| Width | 273,00 mm (10,75") |
| Length | 197,00 mm (7,75") |
|---|---|
| Brand | K & N |
| Units | Each |
| Base Color | Red |
| Color/Finish | Black , Red |
| Product Name | Air Filter |
| Filter Media Material | Cotton Gauze |
| Model | High-Flow |
| Features | Washable |
| Filter Height Imperial | 0.75" |
