K & N - FILTER AIR YAM YZF R1 - 10110518
104,99incl. VAT
104,99incl. VAT

104,99incl. VAT
| Type | OE Replacement |
|---|---|
| Width Imperial | 6.69" |
| Length Metric | 330.00 mm |
| Length Imperial | 13.00" |
| Filter Shape | Panel |
| Filter Height | 22,00 mm (0,875") |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Filter Height Metric | 22.00 mm |
| Width Metric | 170.00 mm |
| Width | 170,00 mm (6,69") |
| Length | 330,00 mm (13,00") |
|---|---|
| Brand | K & N |
| Units | Each |
| Base Color | Red |
| Color/Finish | Black , Red |
| Product Name | Air Filter |
| Filter Media Material | Cotton Gauze |
| Model | High-Flow |
| Features | Washable |
| Filter Height Imperial | 0.875" |
