K & N - VENT FILTER RED - 10113110
18,89incl. VAT
18,89incl. VAT

18,89incl. VAT
| Brand | K & N |
|---|---|
| Filter Height Metric | 44.00 mm |
| Flange Position | Centered |
| Riding Style | UTV , Off-Road , ATV , Street , Adventure Touring / Dual-Sport |
| Research Value | Finalized |
| Inside Diameter Imperial | 10,00 mm |
| Inside Diameter Metric | 3/8" |
| Filter Height | 44,00 mm (1-3/4") |
| Filter Shape | Tapered , Round |
| Inside Diameter | 10,00 mm (3/8") |
|---|---|
| Model | Universal |
| Filter Media Material | Cotton Gauze |
| Product Name | Crankcase Vent Filter |
| Color/Finish | Chrome , Red |
| Base Color | Red |
| Units | Each |
| Style | Clamp-On |
| Filter Height Imperial | 1-3/4" |
