K&S TECHNOLOGIES - FORK BOOT KIT - 04060028
28,83incl. VAT
28,83incl. VAT

28,83incl. VAT
| Type | Fork |
|---|---|
| Collapsed Length Metric | 108.00 mm |
| For Fork Tybe Diameter (Slider) Imperial | Lower Inside Diameter 1.89" - 2.13" , Upper Inside Diameter 1.26" - 1.50" |
| For Fork Tube Diameter (Slider) Metric | Lower Inside Diameter 48.00 mm - 54.00 mm , Upper Inside Diameter 32.00 mm - 38.00 mm |
| Overall Length Imperial | 9.75" |
| Overall Length Metric | 247.65 mm |
| Collapsed Length | 108,00 mm (4,25") |
| Riding Style | Street |
| Research Value | Finalized |
|---|---|
| For Fork Tube Diameter (Slider) | Lower Inside Diameter 48 mm - 54 mm (1,89" - 2,13") , Upper Inside Diameter 32 mm - 38 mm (1,26" - 1,50") |
| Overall Length | 247,65 mm (9,75") |
| Product Name | Boot Kit |
| Color/Finish | Black |
| Units | Kit |
| Style | 15-Tooth |
| Brand | K&S TECHNOLOGIES |
| Collapsed Length Imperial | 4.25" |
