K&S TECHNOLOGIES - FORK BOOT KIT - 04060030
38,87incl. VAT
38,87incl. VAT

38,87incl. VAT
| Type | Fork |
|---|---|
| Collapsed Length Metric | 75.00 mm |
| For Fork Tube Diameter (Slider) Metric | Upper Inside Diameter 40.00 mm , Lower Inside Diameter 60.00 mm |
| Overall Length Imperial | 5.91" |
| Overall Length Metric | 150.00 mm |
| Collapsed Length | 75,00 mm (2,95") |
| Riding Style | Street |
| Research Value | Finalized |
| For Fork Tube Diameter (Slider) | Upper Inside Diameter 40,00 mm (1,58") , Lower Inside Diameter 60,00 mm (2,36") |
|---|---|
| Overall Length | 150,00 mm (5,91") |
| Product Name | Boot Kit |
| Color/Finish | Black |
| Units | Kit |
| Style | 10-Tooth |
| Brand | K&S TECHNOLOGIES |
| Collapsed Length Imperial | 2.95" |
