MOOSE OFFROAD HARD-PARTS - SLIDE BUSHING SET 49MM - 04130151
19,35incl. VAT
19,35incl. VAT

19,35incl. VAT
| Type | Fork |
|---|---|
| Thickness Imperial | 0.04" |
| Thickness Metric | 1.00 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Outer Bushing Width Imperial | 0.79" |
| Outer Bushing Width | 20,00 mm (0,79") |
| Fork Tube Diameter Imperial | 1.96" |
|---|---|
| Fork Tube Diameter Metric | 49.70 mm |
| Fork Tube Diameter | 49,70 mm (1,96") |
| Thickness | 1,00 mm (0,04") |
| Product Name | Bushing |
| Units | Set |
| Brand | MOOSE OFFROAD HARD-PARTS |
| Outer Bushing Width Metric | 20.00 mm |
