MOTO-MASTER - BRAKE DISC NITRO FIXED REAR KA - 17105221
87,12incl. VAT
87,12incl. VAT

87,12incl. VAT
| Type | One Piece (Fixed) |
|---|---|
| Outside Diameter Metric | 260 mm |
| Braking Surface | Drilled |
| Bolt Pattern | 4 Hole |
| Bolt Hole Circle | 162,0 mm |
| Outside Diameter Imperial | 10-1/4" |
| Research Value | Level 2 |
| Riding Style | Street , Adventure Touring / Dual-Sport |
| Thickness Metric | 5 mm |
| Thickness | 5 mm (3/16") |
| Outside Diameter | 260 mm (10-1/4") |
| Model | Nitro |
|---|---|
| Brand | MOTO-MASTER |
| Style | Solid-Mount |
| Units | Each |
| Color/Finish | Stainless Steel |
| Product Name | Brake Rotor |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Contour |
| Mounting Position | Rear |
| Thickness Imperial | 3/16" |
