OHLINS - SHOCK BMW R 1200 GS FRONT S46E - 04310265
737,18incl. VAT
737,18incl. VAT

737,18incl. VAT
| Type | Coilover Monotube |
|---|---|
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Reservoir Location | Internal |
| Bore Size Metric | 46.00 mm |
| Bore Size Imperial | 1.81" |
| Linear Spring Rate Metric | 5.30 kg/mm |
| Linear Spring Rate Imperial | 296.79 lb/in |
| Extended Length Metric | 325.00 mm |
| Adjustment Type | Adjustable Rebound Damping , Adjustable Spring Preload |
| Damping Method | Emulsion |
| Bore Size | 46,00 mm (1,81") |
|---|---|
| Brand | OHLINS |
| Units | Each |
| Color/Finish | Yellow , Chrome |
| Product Name | Shock Absorber |
| Material | Steel , Aluminum |
| Mounting Position | Front |
| Extended Length | 325,00 mm (12,80") |
| Linear Spring Rate | 5,30 kg/mm (296,79 lb/in) |
| Extended Length Imperial | 12.80" |
