PARTS UNLIMITED - BEARING 28-58-16 - 02150401
23,86incl. VAT
23,86incl. VAT

23,86incl. VAT
| Type | Wheel |
|---|---|
| Thickness Metric | 16 mm |
| Riding Style | UTV , Off-Road , ATV , Street , Adventure Touring / Dual-Sport , Snow |
| Research Value | Finalized |
| Outside Diameter Imperial | 2.28" |
| Inside Diameter Imperial | 1.1" |
| Inside Diameter Metric | 28 mm |
| Outside Diameter Metric | 58 mm |
| Thickness | 16 mm (0,63") |
|---|---|
| Outside Diameter | 58 mm (2,28") |
| Inside Diameter | 28 mm (1,1") |
| Material | Stainless Steel , Rubber |
| Product Name | Bearing |
| Units | Each |
| Style | Double Seal |
| Brand | PARTS UNLIMITED |
| Thickness Imperial | 0.63" |
