RENTHAL - FATBAR 673 TRIAL BK - 06015447
144,14incl. VAT
144,14incl. VAT

144,14incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Width | 80 mm (3-1/8") |
| Clamping Diameter Metric | 28.6 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 1-1/8" |
| Height Metric | 10 cm |
| Height Imperial | 4" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 80 mm |
| Rise Metric | 68 mm |
| Rise Imperial | 2-11/16" |
| Pullback/Sweep Metric | 47 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 1-7/8" |
| Clamping Width Imperial | 3-1/8" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 28.6 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black , Anodized |
| Product Name | Handlebar |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Features | Smooth, Unknurled , Includes Pad |
| Base Finish | Anodized |
| Width | 81,9 cm (32-1/4") |
| Width Metric | 81.9 cm |
| Width Imperial | 32-1/4" |
| Height | 10 cm (4") |
| Rise | 68 mm (2-11/16") |
| Type/Bend | Fatbar , Trials 100 |
| Pullback/Sweep | 47 mm (1-7/8") |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/8" |
