RENTHAL - FATBAR STREET 819 BK - 06014079
126,98incl. VAT
126,98incl. VAT

126,98incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Width | 140 mm (5-1/2") |
| Clamping Diameter Metric | 28.6 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 1-1/8" |
| Height Metric | 10.5 cm |
| Height Imperial | 4-1/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 140 mm |
| Rise Metric | 70 mm |
| Rise Imperial | 2-3/4" |
| Pullback/Sweep Metric | 86 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 3-3/8" |
| Clamping Width Imperial | 5-1/2" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 28.6 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black , Anodized |
| Product Name | Handlebar |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Base Finish | Anodized |
| Width | 78 cm (30-3/4") |
| Width Metric | 78 cm |
| Width Imperial | 30-3/4" |
| Height | 10,5 cm (4-1/8") |
| Rise | 70 mm (2-3/4") |
| Type/Bend | Fatbar , Street Naked |
| Pullback/Sweep | 86 mm (3-3/8") |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/8" |
