RENTHAL - FATBAR STREET 828 BK - 06014083
126,98incl. VAT
126,98incl. VAT

126,98incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Width | 12,2 cm (4-3/4") |
| Clamping Diameter Metric | 28.6 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 1-1/8" |
| Height Metric | 80 mm |
| Height Imperial | 3-1/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Clamping Width Metric | 12.2 cm |
| Rise Metric | 50 mm |
| Rise Imperial | 1-15/16" |
| Pullback/Sweep Metric | 50 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 1-15/16" |
| Clamping Width Imperial | 4-3/4" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 28.6 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black , Anodized |
| Product Name | Handlebar |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Base Finish | Anodized |
| Width | 76,6 cm (30-5/32") |
| Width Metric | 76.6 cm |
| Width Imperial | 30-5/32" |
| Height | 80 mm (3-1/8") |
| Rise | 50 mm (1-15/16") |
| Type/Bend | Low , Fatbar |
| Pullback/Sweep | 50 mm (1-15/16") |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/8" |
