RENTHAL - FATBAR36 R-WORKS KTM09-12 - 06015250
257,52incl. VAT
257,52incl. VAT

257,52incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Clamping Diameter Metric | 36 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 1-3/8" |
| Height Metric | 85 mm |
| Height Imperial | 3-3/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Rise Metric | 81 mm |
| Rise Imperial | 3-3/16" |
| Pullback/Sweep Metric | 56 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-3/16" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 36 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter | 36 mm (1-3/8") |
| Clamping Diameter | 36 mm (1-3/8") |
|---|---|
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black , Gloss |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Zarilium |
| Features | Smooth, Unknurled , Includes Pad |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 80,6 cm (31-3/4") |
| Width Metric | 80.6 cm |
| Width Imperial | 31-3/4" |
| Height | 85 mm (3-3/8") |
| Rise | 81 mm (3-3/16") |
| Type/Bend | SX , Fatbar , RM |
| Pullback/Sweep | 56 mm (2-3/16") |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-3/8" |
