RENTHAL - HANDLEBAR 768 TRIAL BK - 06015759
95,75incl. VAT
95,75incl. VAT

95,75incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 12.6 cm |
| Height Imperial | 4-31/32" |
| Research Value | Level 2 |
| Riding Style | Street |
| Clamping Width Metric | 155 mm |
| Rise Metric | 93 mm |
| Rise Imperial | 3-3/8" |
| Pullback/Sweep Metric | 51 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 1-15/16" |
| Clamping Width Imperial | 6-1/8" |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 12.6 cm |
| End Rise Imperial | 4-31/32" |
| Center Width Metric | 61.1 cm |
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Width | 155 mm (6-1/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Units | Each |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Silver , Anodized |
| Product Name | Handlebar |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Base Finish | Anodized |
| Width | 82,8 cm (32-5/8") |
| Width Metric | 82.8 cm |
| Width Imperial | 32-5/8" |
| Height | 12,6 cm (4-31/32") |
| Rise | 93 mm (3-3/8") |
| End Rise | 12,6 cm (4-31/32") |
| Type/Bend | Trials |
| Center Width | 61,1 cm (24-1/16") |
| Pullback/Sweep | 51 mm (1-15/16") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| Center Width Imperial | 24-1/16" |
