RENTHAL - HANDLEBAR 7/8 65SX 823 OR - 06012407
100,28incl. VAT
100,28incl. VAT

100,28incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 80 mm |
| Height Imperial | 3-1/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 110 mm |
| Rise Metric | 72 mm |
| Rise Imperial | 2-13/16" |
| Pullback/Sweep Metric | 49 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 1-15/16" |
| Clamping Width Imperial | 4-5/16" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 80 mm |
| Clamping Width | 110 mm (4-5/16") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Orange |
| Color/Finish | Gloss , Orange |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 74,4 cm (29-5/16") |
| Width Metric | 74.4 cm |
| Width Imperial | 29-5/16" |
| Height | 80 mm (3-1/8") |
| Rise | 72 mm (2-13/16") |
| End Rise | 80 mm (3-3/16") |
| Type/Bend | 65SX , MX , Mini |
| Pullback/Sweep | 49 mm (1-15/16") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 3-3/16" |
