RENTHAL - HANDLEBAR 7/8 825 50SX BK - 06011847
100,28incl. VAT
100,28incl. VAT

100,28incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 80 mm |
| Height Imperial | 3-1/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 90 mm |
| Rise Metric | 64 mm |
| Rise Imperial | 2-1/2" |
| Pullback/Sweep Metric | 49 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 1-15/16" |
| Clamping Width Imperial | 3-9/16" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 80 mm |
| Clamping Width | 90 mm (3-9/16") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Gloss , Black |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 67 cm (26-3/8") |
| Width Metric | 67 cm |
| Width Imperial | 26-3/8" |
| Height | 80 mm (3-1/8") |
| Rise | 64 mm (2-1/2") |
| End Rise | 80 mm (3-3/16") |
| Type/Bend | 50SX , MX , Mini |
| Pullback/Sweep | 49 mm (1-15/16") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 3-3/16" |
