RENTHAL - HANDLEBAR 7/8 PITBIKE BK - 06010454
100,28incl. VAT
100,28incl. VAT

100,28incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 15 cm |
| Height Imperial | 6" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | ATV , Off-Road |
| Clamping Width Metric | 120 mm |
| Rise Metric | 11.8 cm |
| Rise Imperial | 4-5/8" |
| Pullback/Sweep Metric | 67 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-5/8" |
| Clamping Width Imperial | 4-3/4" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 15.1 cm |
| Clamping Width | 120 mm (4-3/4") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Gloss , Black |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 74 cm (29-1/8") |
| Width Metric | 74 cm |
| Width Imperial | 29-1/8" |
| Height | 15 cm (6") |
| Rise | 11,8 cm (4-5/8") |
| End Rise | 15,1 cm (5-15/16") |
| Type/Bend | Playbike , MX , Mini |
| Pullback/Sweep | 67 mm (2-5/8") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 5-15/16" |
