RENTHAL - HANDLEBAR 7/8 RC 809 HIGH SI - 06010448
95,75incl. VAT
95,75incl. VAT

95,75incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 11.9 cm |
| Height Imperial | 4-11/16" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Clamping Width Metric | 120 mm |
| Rise Metric | 84 mm |
| Rise Imperial | 3-5/16" |
| Pullback/Sweep Metric | 56 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-3/16" |
| Clamping Width Imperial | 4-3/4" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 11.9 cm |
| Clamping Width | 120 mm (4-3/4") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Gloss , Silver |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 81,4 cm (32") |
| Width Metric | 81.4 cm |
| Width Imperial | 32" |
| Height | 11,9 cm (4-11/16") |
| Rise | 84 mm (3-5/16") |
| End Rise | 11,9 cm (4-11/16") |
| Type/Bend | Moto , Enduro , RC , MX , High |
| Pullback/Sweep | 56 mm (2-3/16") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 4-11/16" |
