RENTHAL - HANDLEBAR 7/8 ROAD HIGH SLV - 06010244
70,02incl. VAT
70,02incl. VAT

70,02incl. VAT
| Center Width Imperial | 7-3/8" |
|---|---|
| Rise Metric | 96 mm |
| Clamping Width Metric | 105 mm |
| Riding Style | Street |
| Research Value | Finalized |
| Height Imperial | 4-3/4" |
| Height Metric | 12.1 cm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Rise Imperial | 3-3/4" |
| Pullback/Sweep Metric | 10.1 cm |
| Pullback/Sweep Imperial | 4" |
| Center Width Metric | 18.7 cm |
| End Rise Imperial | 4-3/4" |
| End Rise Metric | 12 cm |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Width Imperial | 4-1/8" |
| Clamping Width | 105 mm (4-1/8") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Base Finish | Anodized |
|---|---|
| Features | Knurled Clutch End |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Product Name | Handlebar |
| Color/Finish | Anodized , Silver |
| Base Color | Silver |
| Units | Each |
| Style | Universal |
| Width | 71,6 cm (28-1/8") |
| Width Metric | 71.6 cm |
| Width Imperial | 28-1/8" |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| Pullback/Sweep | 10,1 cm (4") |
| Center Width | 18,7 cm (7-3/8") |
| Type/Bend | High |
| End Rise | 12 cm (4-3/4") |
| Rise | 96 mm (3-3/4") |
| Height | 12,1 cm (4-3/4") |
| Brand | RENTHAL |
