RENTHAL - HANDLEBAR ROAD ULTRA LOW GREY - 06010245
70,02incl. VAT
70,02incl. VAT

70,02incl. VAT
| Center Width Imperial | 7-3/8" |
|---|---|
| Rise Metric | 42 mm |
| Clamping Width Metric | 110 mm |
| Riding Style | Street |
| Research Value | Finalized |
| Height Imperial | 2-15/16" |
| Height Metric | 74 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Rise Imperial | 1-5/8" |
| Pullback/Sweep Metric | 94 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 3-11/16" |
| Center Width Metric | 18.7 cm |
| End Rise Imperial | 3" |
| End Rise Metric | 76.2 mm |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Width Imperial | 4-5/16" |
| Clamping Width | 110 mm (4-5/16") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Base Finish | Anodized |
|---|---|
| Features | Knurled Clutch End |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Product Name | Handlebar |
| Color/Finish | Anodized , Gray |
| Base Color | Gray |
| Units | Each |
| Style | Universal |
| Width | 73,3 cm (28-7/8") |
| Width Metric | 73.3 cm |
| Width Imperial | 28-7/8" |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| Pullback/Sweep | 94 mm (3-11/16") |
| Center Width | 18,7 cm (7-3/8") |
| Type/Bend | Ultra Low |
| End Rise | 76,2 mm (3") |
| Rise | 42 mm (1-5/8") |
| Height | 74 mm (2-15/16") |
| Brand | RENTHAL |
