RENTHAL - HANDLEBAR STREET FIGHTER BK - 06012673
100,28incl. VAT
100,28incl. VAT

100,28incl. VAT
| Center Width Imperial | 7-3/4" |
|---|---|
| Rise Metric | 58 mm |
| Clamping Width Metric | 115 mm |
| Riding Style | Street |
| Research Value | Finalized |
| Height Imperial | 4" |
| Height Metric | 10.1 cm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Rise Imperial | 2-9/32" |
| Pullback/Sweep Metric | 79 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 3-1/8" |
| Center Width Metric | 19.5 cm |
| End Rise Imperial | 4" |
| End Rise Metric | 10 cm |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Width Imperial | 4-1/2" |
| Clamping Width | 115 mm (4-1/2") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Base Finish | Anodized |
|---|---|
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Product Name | Handlebar |
| Color/Finish | Anodized , Black |
| Base Color | Black |
| Units | Each |
| Style | Universal |
| Width | 75,9 cm (29-7/8") |
| Width Metric | 75.9 cm |
| Width Imperial | 29-7/8" |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| Pullback/Sweep | 79 mm (3-1/8") |
| Center Width | 19,5 cm (7-3/4") |
| Type/Bend | Street Fighter |
| End Rise | 10 cm (4") |
| Rise | 58 mm (2-9/32") |
| Height | 10,1 cm (4") |
| Brand | RENTHAL |
