RENTHAL - RENTHAL 22 VINTAGE 837MID SLV - 06013590
95,75incl. VAT
95,75incl. VAT

95,75incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 14.5 cm |
| Height Imperial | 5-3/4" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 170 mm |
| Rise Metric | 78 mm |
| Rise Imperial | 3-1/16" |
| Pullback/Sweep Metric | 12 cm |
| Pullback/Sweep Imperial | 4-3/4" |
| Clamping Width Imperial | 6-11/16" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 14.5 cm |
| Clamping Width | 170 mm (6-11/16") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Gloss , Silver |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 87,4 cm (34-3/8") |
| Width Metric | 87.4 cm |
| Width Imperial | 34-3/8" |
| Height | 14,5 cm (5-3/4") |
| Rise | 78 mm (3-1/16") |
| End Rise | 14,5 cm (5-3/4") |
| Type/Bend | Vintage , Moto , Enduro , MX , Mid |
| Pullback/Sweep | 12 cm (4-3/4") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 5-3/4" |
