RENTHAL - RENTHAL 22MM 613 ENDURO HI SI - 06013946
95,75incl. VAT
95,75incl. VAT

95,75incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 13.5 cm |
| Height Imperial | 5-1/4" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 130 mm |
| Rise Metric | 95 mm |
| Rise Imperial | 3-3/4" |
| Pullback/Sweep Metric | 78 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 3-1/16" |
| Clamping Width Imperial | 5-1/8" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 13.5 cm |
| Clamping Width | 130 mm (5-1/8") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Gloss , Silver |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 83,5 cm (32-7/8") |
| Width Metric | 83.5 cm |
| Width Imperial | 32-7/8" |
| Height | 13,5 cm (5-1/4") |
| Rise | 95 mm (3-3/4") |
| End Rise | 13,5 cm (5-1/4") |
| Type/Bend | Moto , Enduro , MX , High |
| Pullback/Sweep | 78 mm (3-1/16") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 5-1/4" |
