RENTHAL - RENTHAL 22MM 666 VINT/DESERT - R6662SI
95,75incl. VAT
95,75incl. VAT

95,75incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 11.9 cm |
| Height Imperial | 4-11/16" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 140 mm |
| Rise Metric | 82 mm |
| Rise Imperial | 3-15/64" |
| Pullback/Sweep Metric | 74 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-15/16" |
| Clamping Width Imperial | 5-1/2" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 11.9 cm |
| Clamping Width | 140 mm (5-1/2") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Gloss , Silver |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 85 cm (33-1/2") |
| Width Metric | 85 cm |
| Width Imperial | 33-1/2" |
| Height | 11,9 cm (4-11/16") |
| Rise | 82 mm (3-15/64") |
| End Rise | 11,9 cm (4-11/16") |
| Type/Bend | Desert , Vintage , Moto , Enduro , MX |
| Pullback/Sweep | 74 mm (2-15/16") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 4-11/16" |
