RENTHAL - RENTHAL 22MM 693 ENDURO BLK - 06013947
100,28incl. VAT
100,28incl. VAT

100,28incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 10.1 cm |
| Height Imperial | 4" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 120 mm |
| Rise Metric | 65 mm |
| Rise Imperial | 2-9/16" |
| Pullback/Sweep Metric | 73 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-7/8" |
| Clamping Width Imperial | 4-3/4" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 10.1 cm |
| Clamping Width | 120 mm (4-3/4") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Gloss , Black |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 79,4 cm (31-1/4") |
| Width Metric | 79.4 cm |
| Width Imperial | 31-1/4" |
| Height | 10,1 cm (4") |
| Rise | 65 mm (2-9/16") |
| End Rise | 10,1 cm (4") |
| Type/Bend | Moto , Enduro , MX |
| Pullback/Sweep | 73 mm (2-7/8") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 4" |
