RENTHAL - RENTHAL 22MM 722 CR HIGH BLK - R7221BK
100,28incl. VAT
100,28incl. VAT

100,28incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 95 mm |
| Height Imperial | 3-3/4" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 125 mm |
| Rise Metric | 67 mm |
| Rise Imperial | 2-5/8" |
| Pullback/Sweep Metric | 63 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-1/2" |
| Clamping Width Imperial | 4-15/16" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 95 mm |
| Clamping Width | 125 mm (4-15/16") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Gloss , Black |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 80 cm (31-1/2") |
| Width Metric | 80 cm |
| Width Imperial | 31-1/2" |
| Height | 95 mm (3-3/4") |
| Rise | 67 mm (2-5/8") |
| End Rise | 95 mm (3-3/4") |
| Type/Bend | Ricky Johnson , Moto , Enduro , MX , High , CR |
| Pullback/Sweep | 63 mm (2-1/2") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 3-3/4" |
