RENTHAL - RENTHAL 22MM 757 MINI HI SIL - R7572SI
95,75incl. VAT
95,75incl. VAT

95,75incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 13.2 cm |
| Height Imperial | 5-3/16" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 90 mm |
| Rise Metric | 11.9 cm |
| Rise Imperial | 4-11/16" |
| Pullback/Sweep Metric | 61 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-1/2" |
| Clamping Width Imperial | 3-9/16" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 13.2 cm |
| Clamping Width | 90 mm (3-9/16") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Gloss , Silver |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 80,2 cm (31-9/16") |
| Width Metric | 80.2 cm |
| Width Imperial | 31-9/16" |
| Height | 13,2 cm (5-3/16") |
| Rise | 11,9 cm (4-11/16") |
| End Rise | 13,2 cm (5-3/16") |
| Type/Bend | MX , Mini , High |
| Pullback/Sweep | 61 mm (2-1/2") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 5-3/16" |
