RENTHAL - RENTHAL 22MM 784 MINI OR - 06014953
100,28incl. VAT
100,28incl. VAT

100,28incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 11.9 cm |
| Height Imperial | 4-11/16" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 95 mm |
| Rise Metric | 86 mm |
| Rise Imperial | 3-3/8" |
| Pullback/Sweep Metric | 41 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 16-1/2" |
| Clamping Width Imperial | 3-3/4" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 11.9 cm |
| Clamping Width | 95 mm (3-3/4") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Orange |
| Color/Finish | Gloss , Orange |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 74,2 cm (29-1/4") |
| Width Metric | 74.2 cm |
| Width Imperial | 29-1/4" |
| Height | 11,9 cm (4-11/16") |
| Rise | 86 mm (3-3/8") |
| End Rise | 11,9 cm (4-11/16") |
| Type/Bend | RC , MX , Mini |
| Pullback/Sweep | 41 cm (16-1/8") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 4-11/16" |
