RENTHAL - RENTHAL 22MM RC 971 BLK - 06012409
100,28incl. VAT
100,28incl. VAT

100,28incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 97 mm |
| Height Imperial | 3-13/16" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 135 mm |
| Rise Metric | 62 mm |
| Rise Imperial | 2-7/16" |
| Pullback/Sweep Metric | 53 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-3/32" |
| Clamping Width Imperial | 5-3/8" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 97 mm |
| Clamping Width | 135 mm (5-3/8") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Gloss , Black |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 80,2 cm (31-9/16") |
| Width Metric | 80.2 cm |
| Width Imperial | 31-9/16" |
| Height | 97 mm (3-13/16") |
| Rise | 62 mm (2-7/16") |
| End Rise | 97 mm (3-13/16") |
| Type/Bend | Moto , Enduro , RC , MX |
| Pullback/Sweep | 53 mm (2-3/32") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 3-13/16" |
