RENTHAL - RENTHAL 22MM VILLO 983 SLV - R98305SI
95,75incl. VAT
95,75incl. VAT

95,75incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 95 mm |
| Height Imperial | 3-3/4" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 140 mm |
| Rise Metric | 58 mm |
| Rise Imperial | 2-9/32" |
| Pullback/Sweep Metric | 55 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-13/16" |
| Clamping Width Imperial | 5-1/2" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 95 mm |
| Clamping Width | 140 mm (5-1/2") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Gloss , Silver |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 80,8 cm (31-13/16") |
| Width Metric | 80.8 cm |
| Width Imperial | 31-13/16" |
| Height | 95 mm (3-3/4") |
| Rise | 58 mm (2-9/32") |
| End Rise | 95 mm (3-3/4") |
| Type/Bend | Moto , Enduro , Villopoto/Stewart , MX |
| Pullback/Sweep | 55 mm (2-3/16") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 3-3/4" |
