RENTHAL - RENTHAL 22MM VINTAGE 838HI SLV - 06013591
95,75incl. VAT
95,75incl. VAT

95,75incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 15.5 cm |
| Height Imperial | 6-1/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 170 mm |
| Rise Metric | 11.2 cm |
| Rise Imperial | 4-7/16" |
| Pullback/Sweep Metric | 88 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 3-1/2" |
| Clamping Width Imperial | 6-11/16" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 15.5 cm |
| Clamping Width | 170 mm (6-11/16") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Gloss , Silver |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 84 cm (33") |
| Width Metric | 84 cm |
| Width Imperial | 33" |
| Height | 15,5 cm (6-1/8") |
| Rise | 11,2 cm (4-7/16") |
| End Rise | 15,5 cm (6-1/8") |
| Type/Bend | Vintage , Moto , Enduro , MX , High |
| Pullback/Sweep | 88 mm (3-1/2") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 6-1/8" |
