RENTHAL - RENTHAL BAR 22MM RAPTOR BLK - 06010095
100,77incl. VAT
100,77incl. VAT

100,77incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 14 cm |
| Height Imperial | 5-1/2" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | ATV , Off-Road |
| Clamping Width Metric | 80 mm |
| Rise Metric | 11 cm |
| Rise Imperial | 4-1/4" |
| Pullback/Sweep Metric | 97 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 3-13/16" |
| Clamping Width Imperial | 3-1/8" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 14 cm |
| Clamping Width | 80 mm (3-1/8") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Gloss , Black |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Knurled Clutch End , Includes Pad , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 79 cm (31-1/8") |
| Width Metric | 79 cm |
| Width Imperial | 31-1/8" |
| Height | 14 cm (5-1/2") |
| Rise | 11 cm (4-1/4") |
| End Rise | 14 cm (5-1/2") |
| Type/Bend | OEM Replacement Bend , Raptor |
| Pullback/Sweep | 97 mm (3-13/16") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 5-1/2" |
