RENTHAL - RENTHAL FATBAR 604 PURPLE - 06016430
151,71incl. VAT
151,71incl. VAT

151,71incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Width | 105 mm (4-1/8") |
| Clamping Diameter Metric | 28.6 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 1-1/8" |
| Height Metric | 10.4 cm |
| Height Imperial | 4-1/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 105 mm |
| Rise Metric | 64 mm |
| Rise Imperial | 2-1/2" |
| Pullback/Sweep Metric | 54 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-1/8" |
| Clamping Width Imperial | 4-1/8" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 28.6 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Purple |
| Color/Finish | Anodized , Purple |
| Product Name | Handlebar |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Base Finish | Anodized |
| Width | 80,4 cm (31-5/8") |
| Width Metric | 80.4 cm |
| Width Imperial | 31-5/8" |
| Height | 10,4 cm (4-1/8") |
| Rise | 64 mm (2-1/2") |
| Type/Bend | RC , Fatbar |
| Pullback/Sweep | 54 mm (2-1/8") |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/8" |
