RENTHAL - RENTHAL FATBAR 605 CR HIGH BLK - R60501BK
144,14incl. VAT
144,14incl. VAT

144,14incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Width | 115 mm (4-1/2") |
| Clamping Diameter Metric | 28.6 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 1-1/8" |
| Height Metric | 97 mm |
| Height Imperial | 3-13/16" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 115 mm |
| Rise Metric | 64 mm |
| Rise Imperial | 2-1/2" |
| Pullback/Sweep Metric | 65 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-9/16" |
| Clamping Width Imperial | 4-1/2" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 28.6 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black , Anodized |
| Product Name | Handlebar |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Base Finish | Anodized |
| Width | 80,5 cm (31-3/4") |
| Width Metric | 80.5 cm |
| Width Imperial | 31-3/4" |
| Height | 97 mm (3-13/16") |
| Rise | 64 mm (2-1/2") |
| Type/Bend | CR , High , Fatbar |
| Pullback/Sweep | 65 mm (2-9/16") |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/8" |
