RENTHAL - RENTHAL FATBAR 672 LOW BLK - R67201BK
144,14incl. VAT
144,14incl. VAT

144,14incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Width | 125 mm (4-15/16") |
| Clamping Diameter Metric | 28.6 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 1-1/8" |
| Height Metric | 85 mm |
| Height Imperial | 3-3/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Clamping Width Metric | 125 mm |
| Rise Metric | 51 mm |
| Rise Imperial | 2" |
| Pullback/Sweep Metric | 56 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-3/16" |
| Clamping Width Imperial | 4-15/16" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 28.6 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black , Anodized |
| Product Name | Handlebar |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Base Finish | Anodized |
| Width | 80,6 cm (31-3/4") |
| Width Metric | 80.6 cm |
| Width Imperial | 31-3/4" |
| Height | 85 mm (3-3/8") |
| Rise | 51 mm (2") |
| Type/Bend | KTM , Fatbar |
| Pullback/Sweep | 56 mm (2-3/16") |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/8" |
