RENTHAL - RENTHAL H'BAR 400EX BLK - R7871BK
100,28incl. VAT
100,28incl. VAT

100,28incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 14.3 cm |
| Height Imperial | 5-5/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | ATV |
| Clamping Width Metric | 120 mm |
| Rise Metric | 10.7 cm |
| Rise Imperial | 4-1/4" |
| Pullback/Sweep Metric | 92 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 3-5/8" |
| Clamping Width Imperial | 4-3/4" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 14.2 cm |
| Clamping Width | 120 mm (4-3/4") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Gloss , Black |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Includes Pad , Knurled Clutch End , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 79,5 cm (31-1/4") |
| Width Metric | 79.5 cm |
| Width Imperial | 31-1/4" |
| Height | 14,3 cm (5-5/8") |
| Rise | 10,7 cm (4-1/4") |
| End Rise | 14,2 cm (5-5/8") |
| Type/Bend | TRX400EX |
| Pullback/Sweep | 92 mm (3-5/8") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 5-5/8" |
