RENTHAL - RENTHAL H'BAR QUAD SIL - 06010456
95,75incl. VAT
95,75incl. VAT

95,75incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Height Metric | 14.2 cm |
| Height Imperial | 5-5/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | ATV , Off-Road |
| Clamping Width Metric | 120 mm |
| Rise Metric | 11.2 cm |
| Rise Imperial | 4-7/16" |
| Pullback/Sweep Metric | 90 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 3-9/16" |
| Clamping Width Imperial | 4-3/4" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| End Rise Metric | 14.1 cm |
| Clamping Width | 120 mm (4-3/4") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Gloss , Silver |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Features | Includes Pad , Knurled Clutch End , Crossbar |
| Base Finish | Gloss |
| Width | 79 cm (31-1/8") |
| Width Metric | 79 cm |
| Width Imperial | 31-1/8" |
| Height | 14,2 cm (5-5/8") |
| Rise | 11,2 cm (4-7/16") |
| End Rise | 14,1 cm (5-9/16") |
| Type/Bend | Raptor |
| Pullback/Sweep | 90 mm (3-9/16") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| End Rise Imperial | 5-9/16" |
