RENTHAL - RENTHAL ROAD 658 LOW BLK - 06013944
70,02incl. VAT
70,02incl. VAT

70,02incl. VAT
| Center Width Imperial | 8-1/2" |
|---|---|
| Rise Metric | 0 mm |
| Clamping Width Metric | 215 mm |
| Riding Style | Street |
| Research Value | Finalized |
| Height Imperial | 0" |
| Height Metric | 0 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 7/8" |
| Clamping Diameter Metric | 22 mm |
| Rise Imperial | 0" |
| Pullback/Sweep Metric | 60 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-3/8" |
| Center Width Metric | 21.5 cm |
| End Rise Imperial | 0" |
| End Rise Metric | 0 mm |
| Handlebar Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Clamping Width Imperial | 8-1/2" |
| Clamping Width | 215 mm (8-1/2") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Base Finish | Anodized |
|---|---|
| Features | Knurled Clutch End |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Product Name | Handlebar |
| Color/Finish | Anodized , Black |
| Base Color | Black |
| Units | Each |
| Style | Universal |
| Width | 72,4 cm (28-1/2") |
| Width Metric | 72.4 cm |
| Width Imperial | 28-1/2" |
| Handlebar Diameter | 22 mm (7/8") |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") |
| Pullback/Sweep | 60 mm (2-3/8") |
| Center Width | 21,5 cm (8-1/2") |
| Type/Bend | Road Sports |
| End Rise | 0 mm (0") |
| Rise | 0 mm (0") |
| Height | 0 mm (0") |
| Brand | RENTHAL |
