RENTHAL - RENTHAL TWINWALL 921 BK - 06010469
194,51incl. VAT
194,51incl. VAT

194,51incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Width | 95 mm (3-3/4") |
| Clamping Diameter Metric | 28.6 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 1-1/8" |
| Height Metric | 85 mm |
| Height Imperial | 3-3/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Clamping Width Metric | 95 mm |
| Rise Metric | 43 mm |
| Rise Imperial | 1-11/16" |
| Pullback/Sweep Metric | 41 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 1-5/8" |
| Clamping Width Imperial | 3-3/4" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 28.6 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Anodized , Black |
| Product Name | Handlebar |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Features | Includes Pad , Knurled Clutch End , Crossbar |
| Base Finish | Anodized |
| Width | 81,6 cm (32-1/8") |
| Width Metric | 81.6 cm |
| Width Imperial | 32-1/8" |
| Height | 85 mm (3-3/8") |
| Rise | 43 mm (1-11/16") |
| Type/Bend | Twinwall , Yamaha |
| Pullback/Sweep | 41 mm (1-5/8") |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/8" |
