RENTHAL - RENTHAL TWINWALL 922 BK - 06010446
194,51incl. VAT
194,51incl. VAT

194,51incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Width | 115 mm (4-1/2") |
| Clamping Diameter Metric | 28.6 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 1-1/8" |
| Height Metric | 12 cm |
| Height Imperial | 4-3/4" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Clamping Width Metric | 115 mm |
| Rise Metric | 86 mm |
| Rise Imperial | 3-3/8" |
| Pullback/Sweep Metric | 58 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-9/32" |
| Clamping Width Imperial | 4-1/2" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 28.6 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Anodized , Black |
| Product Name | Handlebar |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Features | Includes Pad , Knurled Clutch End , Crossbar |
| Base Finish | Anodized |
| Width | 81,2 cm (32") |
| Width Metric | 81.2 cm |
| Width Imperial | 32" |
| Height | 12 cm (4-3/4") |
| Rise | 86 mm (3-3/8") |
| Type/Bend | Twinwall , RC , High |
| Pullback/Sweep | 58 mm (2-9/32") |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/8" |
