RENTHAL - RENTHAL TWINWALL 923 BLK - 06011633
194,51incl. VAT
194,51incl. VAT

194,51incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Width | 80 mm (3-1/8") |
| Clamping Diameter Metric | 28.6 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 1-1/8" |
| Height Metric | 11.2 cm |
| Height Imperial | 4-7/16" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Clamping Width Metric | 80 mm |
| Rise Metric | 80 mm |
| Rise Imperial | 3-1/8" |
| Pullback/Sweep Metric | 40 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 1-5/8" |
| Clamping Width Imperial | 3-1/8" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 28.6 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Anodized , Black |
| Product Name | Handlebar |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Features | Includes Pad , Knurled Clutch End , Crossbar |
| Base Finish | Anodized |
| Width | 75,4 cm (29-3/8") |
| Width Metric | 75.4 cm |
| Width Imperial | 29-3/8" |
| Height | 11,2 cm (4-7/16") |
| Rise | 80 mm (3-1/8") |
| Type/Bend | Twinwall , RC , Mini |
| Pullback/Sweep | 40 mm (1-5/8") |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/8" |
