RENTHAL - RENTHAL TWINWALL 990 BLK - 06016255
194,51incl. VAT
194,51incl. VAT

194,51incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Diameter Imperial | 1-1/8" |
| Height Metric | 88 mm |
| Height Imperial | 3-1/2" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Clamping Width Metric | 125 mm |
| Rise Metric | 59 mm |
| Rise Imperial | 2-3/8" |
| Pullback/Sweep Metric | 56 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-3/16" |
| Clamping Width Imperial | 4-15/16" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 28.6 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Clamping Diameter Metric | 28.6 mm |
| Clamping Width | 125 mm (4-15/16") |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
|---|---|
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Width | 80,1 cm (31-1/2") |
| Width Metric | 80.1 cm |
| Width Imperial | 31-1/2" |
| Height | 88 mm (3-1/2") |
| Rise | 59 mm (2-3/8") |
| Type/Bend | YZ , Twinwall |
| Pullback/Sweep | 56 mm (2-3/16") |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
| Handlebar Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/8" |
