RENTHAL - RENTHAL TWINWALL KTM 994 BK - 06010598
204,61incl. VAT
204,61incl. VAT

204,61incl. VAT
| Brand | RENTHAL |
|---|---|
| Clamping Width | 110 mm (4-5/16") |
| Clamping Diameter Metric | 28.6 mm |
| Clamping Diameter Imperial | 1-1/8" |
| Height Metric | 99 mm |
| Height Imperial | 3-7/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Clamping Width Metric | 110 mm |
| Rise Metric | 70 mm |
| Rise Imperial | 2-3/4" |
| Pullback/Sweep Metric | 40 mm |
| Pullback/Sweep Imperial | 1-5/8" |
| Clamping Width Imperial | 4-5/16" |
| Controls Diameter Metric | 22 mm |
| Handlebar Diameter Metric | 28.6 mm |
| Controls Diameter Imperial | 7/8" |
| Controls Diameter | 22 mm (7/8") |
| Handlebar Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
|---|---|
| Style | Universal |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Anodized , Black |
| Product Name | Handlebar |
| Material | 7010-T6 Aluminum |
| Features | Includes Pad , Knurled Clutch End , Crossbar |
| Base Finish | Anodized |
| Width | 81 cm (31-7/8") |
| Width Metric | 81 cm |
| Width Imperial | 31-7/8" |
| Height | 99 mm (3-7/8") |
| Rise | 70 mm (2-3/4") |
| Type/Bend | KTM High , Twinwall |
| Pullback/Sweep | 40 mm (1-5/8") |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/8" |
