RK - CHAIN RK415HSB 108C - 12210173
11,79incl. VAT
11,79incl. VAT

11,79incl. VAT
| Type | Chain |
|---|---|
| LINKS | 108 |
| SEAL TYPE | Non-Seal |
| TENSILE STRENGTH | 18,2 kN (4101 lb) |
| Master Link Connector Type | Clip |
| MAX ENGINE CC | 80 cc , 110 cc |
| Research Value | Finalized |
| Tensile Strength Metric | 18.2 kN |
| Tensile Strength Imperial | 4101 lb |
| Number of Links | 108 |
| Chain Size | 415 |
| COLOR | Natural |
|---|---|
| Brand | RK |
| Units | Each |
| Color/Finish | Natural |
| Product Name | Drive Chain |
| Material | Carbon Alloy Steel |
| CHAIN TYPE | 415 H |
| SIZE | 415 |
| Weight | 0,72 kg/100 Links |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 110 cc |
