RK - CHAIN RK420MXZ 110C - 12200338
27,84incl. VAT
27,84incl. VAT

27,84incl. VAT
| Type | Chain |
|---|---|
| LINKS | 110 |
| SEAL TYPE | Non-Seal |
| TENSILE STRENGTH | 22,2 kN (4982 lb) |
| Master Link Connector Type | Clip |
| MAX ENGINE CC | 150 cc , 125 cc |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , Street , Adventure Touring / Dual-Sport |
| Tensile Strength Metric | 22.2 kN |
| Tensile Strength Imperial | 4982 lb |
| Maximum Engine Displacement (Offroad) | 125 cc |
| Number of Links | 110 |
| Chain Size | 420 |
|---|---|
| Brand | RK |
| Units | Each |
| Color/Finish | Natural |
| Product Name | Drive Chain |
| Material | Carbon Alloy Steel |
| CHAIN TYPE | 420 MXZ |
| SIZE | 420 |
| Model | MXZ Series |
| Weight | 0,80 kg/100 Links |
| COLOR | Natural |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 150 cc |
