RK - CHAIN RK420MXZ GG 100C - RK420MXZ100
35,04incl. VAT
35,04incl. VAT

35,04incl. VAT
| Brand | RK |
|---|---|
| Tensile Strength Imperial | 5000 lb |
| Tensile Strength Metric | 22.2 kN |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Level 2 |
| Master Link Connector Type | Clip |
| TENSILE STRENGTH | 22,2 kN (5000 lb) |
| SEAL TYPE | Non-Seal |
| LINKS | 100 |
| Chain Size | 420 |
| COLOR | Gold |
|---|---|
| Weight | 0,80 kg/100 Links |
| Model | MXZ Series |
| SIZE | 420 |
| CHAIN TYPE | 420 MXZ |
| Product Name | Drive Chain |
| Color/Finish | Gold |
| Units | Each |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 150 cc |
