RK - CHAIN RK420MXZ GG 130C - RK420MXZ130
45,56incl. VAT
45,56incl. VAT

45,56incl. VAT
| Brand | RK |
|---|---|
| LINKS | 130 |
| SEAL TYPE | Non-Seal |
| TENSILE STRENGTH | 22,2 kN (5000 lb) |
| Master Link Connector Type | Clip |
| Research Value | Level 2 |
| Riding Style | Off-Road |
| Tensile Strength Imperial | 5000 lb |
| Maximum Engine Displacement (Offroad) | 150 cc |
| Number of Links | 130 |
| Chain Size | 420 |
|---|---|
| Units | Each |
| Color/Finish | Gold |
| Product Name | Drive Chain |
| CHAIN TYPE | 420 MXZ |
| SIZE | 420 |
| Model | MXZ Series |
| Weight | 0,80 kg/100 Links |
| COLOR | Gold |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 150 cc |
