RK - CHAIN RK428HSB 120C - 12210135
21,47incl. VAT
21,47incl. VAT

21,47incl. VAT
| Type | Chain |
|---|---|
| SEAL TYPE | Non-Seal |
| TENSILE STRENGTH | 24 kN (5400 lb) |
| Master Link Connector Type | Clip |
| MAX ENGINE CC | 200 cc , 125 cc |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , Street |
| Tensile Strength Metric | 24 kN |
| Tensile Strength Imperial | 5400 lb |
| Maximum Engine Displacement (Offroad) | 125 cc |
| LINKS | 120 |
| Number of Links | 120 |
| Chain Size | 428 |
|---|---|
| Brand | RK |
| Units | Each |
| Color/Finish | Natural |
| Product Name | Drive Chain |
| Material | Carbon Alloy Steel |
| CHAIN TYPE | 428 H |
| SIZE | 428 |
| Weight | 1,01 kg/100 Links |
| COLOR | Natural |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 200 cc |
